AKCE: PŘI OBJEDNÁVCE PŘES NÁŠ WEB OBDRŽÍTE K POBYTU OD 2 NOCÍ LAHEV VÍNA. 

Minerální prameny

Mariánské lázně jsou lákadlem pro lidi z celého světa již dvě staletí a mnozí říkají, že kouzlu tohoto místa podlehli napoprvé a stane se pro ně celoživotní láskou. A tak se sem mnoho lidí opakovaně vrací a vychutnávají si atmosféru a blahodárný vliv Mariánských klenotů.

Chlubí se bohatstvím minerálních pramenů, nádhernou zelení a specifickým klimatem. V okolí Mariánských Lázní vyvěrá přes sto minerálních pramenů, ve městě jich najdeme kolem čtyřiceti.

Vývěr tak rozdílných pramenů v těsné blízkosti na malém území je balneologickou raritou nejenom v Čechách ale i v celé Evropě. Svědčí o tom dvousetletá tradice lázeňství postavená na léčivé síle pramenů.

Jednotlivé minerální prameny se užívají k pitné kúře a k minerálním koupelím. Roku 1818 bylo místo prohlášeno veřejným lázeňským městem, začali přijíždět první návštěvníci a sláva lázní se začala šířit do celého světa.

K léčebným procedurám jsou používány kromě minerálních vod i jiné přírodní léčivé zdroje-peloidy, rašelina, slatina a přírodní léčivý plyn.