AKCE: PŘI OBJEDNÁVCE PŘES NÁŠ WEB OBDRŽÍTE K POBYTU OD 2 NOCÍ LAHEV VÍNA. 

Karlovy Vary

Ke vzniku města se váže tradiční pověst o Karlu IV., který údajně narazil na horké prameny při projížďce loketskými lesy roku 1350. Přestože je z archeologických nálezů jisté, že toto místo znali lidé už dávno před objevením Karlem IV., přisuzuje se vznik města a první osidlování právě jemu.

Nazval toto místo Warmbad /Horké lázně u Lokte/, později přejmenované na Karlovy Vary, a následně roku 1370 udělil nové obci městská práva.

Karlovy Vary jsou lázně světového významu. Různé nemoci se zde léčí pomocí termominerálních pramenů s unikátním složením už více než 650 let. Karlovarským zřídlům prý lidé přisuzovali léčivou moc už dávno před založením města.

První historicky dochovaná léčba se ale uskutečnila na sklonku 14. století, kdy Karel IV. koupal své nemocné nohy v minerální vodě jednoho z pramenů. Od té doby až do 16. století se karlovarští lékaři drželi výhradně tohoto způsobu lázeňské léčby.

Podnět k zamyšlení nad využitím pramenité vody i k vnitřnímu užívání dal doktor Václav Payer v roce 1521.

K dokonalosti dovedl tuto metodu ale až dr. David Becher, který se zároveň zasloužil o vyváženost lázeňských pitných kúr.